حضور لیلا مرادی سرپرست کمیته بین الملل و مسئول روابط عمومی فدراسیون گلف در نشست کمیسیون توسعه روابط بین الملل کمیته ملی المپیک با مسئولین بین الملل فدراسیون های ورزشی
24 اردیبهشت 1403 - 13:27

به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف ج.ا.ا، نشست کمیسیون توسعه روابط بین الملل کمیته ملی المپیک با مسئولین بین الملل فدراسیون های ورزشی روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه و با حضور خانم دکتر فلاحی نماینده مجلس شورای اسلامی، خانم دکتر فرهادی زاد نائب رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر سهرابی رئیس کمیسیون توسعه روابط بین الملل […]

پ
پ

به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف ج.ا.ا، نشست کمیسیون توسعه روابط بین الملل کمیته ملی المپیک با مسئولین بین الملل فدراسیون های ورزشی روز دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه و با حضور خانم دکتر فلاحی نماینده مجلس شورای اسلامی، خانم دکتر فرهادی زاد نائب رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر سهرابی رئیس کمیسیون توسعه روابط بین الملل کمیته ملی المپیک و نمایندگانی از وزارت امور خارجه، نشست کمیسیون توسعه روابط بین الملل کمیته ملی المپیک با مسئولین بین الملل فدراسیون های ورزشی در سالن شماره 2 استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

دکتر عبدالله سهرابی که از بهمن ماه 1401 به عنوان رئیس کمیسیون توسعه روابط بین الملل کمیته ملی المپیک انتخاب شده است، ضمن خوش آمدگویی به مسئولین بین الملل فدراسیون های ورزشی گفت: این نشست با هدف تجمیع، هم افزایی و مشارکت در حوزه بین الملل برگزار می شود که از این حوزه می توان به عنوان یکی از دغدغه های اصلی ورزش نام برد.
وی افزود: با توجه به اینکه در آستانه برگزاری بازی های المپیک 2024 پاریس هستیم و با عنایت به تصمیمات دولت سیزدهم در رابطه با سیاست خارجی و مواضعی که آقای رئیس جمهور در خصوص ارتباط با همسایگان و دیگر کشورها دارند، وزارت خارجه آماده است تا با سیاست خارجه متوازن و دیپلماسی فعال، پویا و هوشمند گره گشای ورزش کشور باشد.

دکتر سارا فلاحی عضو کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی و نائب رئیس اول فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی که در پایان این نشست با اعطای حکمی به عنوان عضو کمیسیون توسعه روابط بین الملل کمیته ملی المپیک انتخاب شد ضمن ابراز امیدواری از اینکه در آینده ورزش کشورمان با آسیب های کمتری مواجه باشد خطاب به مسئولین بین الملل فدراسیون های ورزشی گفت: ورزش سرگرمی نیست بلکه به صنعت بزرگی در دنیا تبدیل شده است. باید به این نکته که یک مدال ورزشی چقدر در غرور و انسجام ملی ما می تواند موثرتر از هزاران بار سخنرانی از تریبون های مختلف باشد توجه ویژه ای داشته باشیم.
خانم دکتر فلاحی با ذکر مثال هایی به تأثیرات دیپلماسی ورزشی اشاره کرد و افزود: ما می توانیم بازی های جوانمردانه ورزشی را در حوزه دیپلماسی تزریق کنیم و از ورزش در راستای آرمان‌هایمان و معرفی کشورمان استفاده کنیم. اگر ما می خواهیم در حوزه ورزش و خصوصاً بین الملل موفق باشیم باید بیشتر کار کنیم و از شعار زدگی دوری کنیم. باید از نیروهایی که فهم و عرق به ورزش دارند در این حوزه بهره ببریم تا حتی بتوانیم اقتصاد و سیاستمان را با آن جهت بدهیم.

در ادامه، خانم دکتر مهین فرهادی زاد نائب رئیس کمیته ملی المپیک و مسئول هماهنگی و نظارت بر کمیسیون های این کمیته گفت: ما پیش از این نیز شاهد فعالیت کمیسیون توسعه روابط بین الملل کمیته ملی المپیک بوده ایم اما از زمان حضور دکتر سهرابی به عنوان مسئول این کمیسیون و ارتباطات نزدیکی که ایشان با وزارت امور خارجه دارند شاهد این هستیم که مشکلات این حوزه به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.
وی در ادامه و به طور خلاصه، توضیحاتی را در رابطه با فعالیت های ثمربخش این کمیسیون و اهمیت کرسی های بین المللی در ورزش ارائه کرد و گفت: امیدوارم با همکاری شما عزیزان (مسئولین بین الملل فدراسیون های ورزشی) با کمیسیون توسعه روابط بین الملل کمیته ملی المپیک شاهد حل شدن مشکلات این حوزه در ورزش قهرمانی کشور باشیم.

دکتر غریب نژاد که علاوه بر عضویت در کمیسیون مذکور به نمایندگی از وزارت امور خارجه در این نشست حضور یافته بود نیز به ارائه توضیحاتی در رابطه با نقش دیپلماسی و دستگاه سیاست خارجه در ورزش، صدور ویزای ورزشکاران، موضوعات مالی و انتقال پول، حمایت سفرا از فدراسیون های ورزشی و … پرداخت.

در ادامه مسئولین بین الملل فدراسیون های ورزشی به بیان دغدغه های خود در رابطه با مشکلات پیش روی این حوزه پرداختند که با پاسخ های آقایان سهرابی و غریب نژاد و همچنین خانم ها فلاحی و فرهادی زاد همراه بود. لزوم همکاری بیشتر شورای برون مرزی با فدراسیون ها در بحث اعزام های خارجی، تسریع در صدور ویزای ورزشکاران از سوی سفارت خانه ها، لزوم برگزاری دوره های آموزشی در بحث بین الملل و برای فعالان این حوزه در ورزش، کرسی های بین المللی، میزبانی های بین المللی و … از جمله موضوعاتی بود که در این بخش به آن پرداخته شد.

روابط عمومی فدراسیون گلف ج.ا.ا

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.