صالحی امیری: گلف لاکچری نیست و در حقش اجحاف شده است/ درباره این رشته خطای استراتژیک صورت گرفت
05 مرداد 1401 - 12:36
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان بر این اعتقاد است که گلف از جذاب‌ترین و بهترین رشته‌های ورزشی دنیا به شمار می‌آید.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در بازدید از اردوی تیم ملی گلف ایران با بیان اینکه در جریان مسائل مربوط به رشته گلف قرار دارد، اظهار داشت: متأسفانه در مورد گلف خطای استراتژیک صورت گرفت که این رشته لاکچری است و امکانات و تجهیزات آن را اعم از 20 هکتار زمین اخذ کردند و 20 هکتار از مجموعه زمین‌های گلف کشور کم شد.

وی ادامه داد: پرونده‌ای را در دادگاه برای بازگرداندن این 20 هکتار زمین تشکیل دادیم و وکیل گرفتیم تا این زمین را به گلف بازگردانیم، اما آن زمان تصمیم ملی بر این شد تا این 20 هکتار از مجموعه گلف گرفته شود. در واقع وزارت ورزش مجبور شد از درخواست خود در این راستا صرف‌نظر کند، ولی متأسفانه باید بگوییم که در حق گلف اجحاف شد.

رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه به ازای این اتفاق درخواست کردیم به همین میزان فضا و امکانات در اختیار گلف در مختصات دیگری در تهران قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: متأسفانه باز هم به دلایل مختلف از جمله اینکه گلف لاکچری است، این هدف محقق نشد.

صالحی امیری افزود: گلف از جذاب‌ترین و بهترین رشته‌های ورزشی دنیاست و معتقدم با حضور رئیس فدراسیون گلف (حمید عزیزی) می‌توان اقدامات بسیاری را برای این رشته ورزشی انجام داد.

وی با اعلام اینکه با رایزنی با وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در راستای توجه و حمایت ویژه به گلف اقدام خواهد شد تا امکانات مورد نیاز این رشته تأمین شود، گفت: باید سرمایه‌گذاری خوبی در مورد گلف انجام شود و با سرمایه‌گذاری حداقلی، گلف می‌تواند حداقل 10 تا 20 سال آینده خود را تضمین کند.

رئیس کمیته ملی المپیک عنوان کرد: سن در این رشته دخالت ندارد و این مسئله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر این باید بدانیم در بخش بانوان مفهوم تبعیض نباید وجود داشته باشد، در حالی که متهم به تبعیض هستیم و باید عملکرد خود را بهبود بخشیم.

صالحی امیری با اشاره به اینکه تا دو برابر هزینه اختصاص یافته به بخش مردان را به بخش زنان اختصاص خواهیم داد، عنوان کرد: در گلف به عدالت جنسیتی اعتقاد داریم و سرمایه‌گذاری در حوزه بانوان را برای وجهه کشور بسیار واجب می‌دانیم.

وی در پایان از تهیه بلیت‌های سفر تیم ملی گلف به جام جهانی پاریس از سوی کمیته ملی المپیک خبر داد و گفت: این کمترین کاری است که می‌توانیم برای این رشته ورزشی انجام بدهیم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.