دومین دوره جام مینی گلف رسانه برگزار شد
03 مهر 1399 - 14:02

افراد برتر دومین جام مینی گلف رسانه معرفی شدند

پ
پ

دومین دوره مسابقات مینی گلف جام رسانه با حضور اصحاب رسانه، مسئولین فدراسیون گلف، مهین فرهادی‌زاد، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، خسروی، مدیر کل امور مشترک فدراسیون‌ها، سردار قاسمی، مشاور وزیر ورزش در امور ایثارگران، امیر صدیقی، رئیس فدراسیون ووشو در سایت مینی‌گلف باشگاه انقلاب برگزار شد.

مهرداد جمشیدی، در مراسم افتتاحیه این جام گفت: برای دومین سال متوالی و در دو سال گذشته این مسابقه در قالب جام رسانه برگزار شده و اگر فعالیت‌های فدراسیون گلف دیده شده مرهون اصحاب رسانه است که در کنار ورزش و فدراسیون هستند و اخبار و رویدادهای فدراسیون را منعکس کردند.
وی در ادامه افزود: ما هم به رسم قدردانی هر ساله این جام را داریم و امیدواریم روز خوب و خاطره انگیزی را رقم بزنیم.
مینی گلف یک رشته خانوادگی است و تمام افراد می‌توانند در کنار هم به این ورزش بپردازند.

دبیر فدراسیون گلف یادآوری کرد: گرامی می‌داریم هفته دفاع مقدس که دلاورمندان ما جانانه جنگیدند تا ما امروز در سایه صلح و آرامش باشیم.
از مدافعان سلامت و پزشکان نیز قدرردانی می‌کنیم که در سنکری دیگر محافظ سلامت ما هستند.
وی تاکید کرد: بحث ایثار همواره در جامعه ما فراتر از این واژه بوده و اگر ایثار بر حسب وظیفه ذاتی باشد در کشور ما فراتر است و در بحران‌ها دیدید که فراتر از وظیفه افراد قدم‌های بلندتری را به صورت داوطلبانه برداشتند.

جمشیدی یادآوری کرد: انجمن مینی گلف ۱۲ سال است زیرنظر فدراسیون فعالیت دارد و عملکرد خوبی داشته و علاقه‌مندان زیادی جذب و ۵۵ سایت در کشور در حال فعالیت است. در مناطق روستایی هم امسال در میناب یک سایت را احداث کردیم. این رشته به سرعت رشد داشته و علاقه‌مندان و جامعه آماری آن از گلف پیشی گرفته است.

وی افزود: سایت مجموعه انقلاب هم از سایت‌های قدیمی است و از سال ۷۸ ساخته شده و جزو استانداردهای چهارگانه است و بعد از المپیک کیش که قدیمی‌ترین سایت است، فعالیت خود را از سر گرفته است. این سایت چند سالی راکد شد اما الان شروع به فعالیت کرده و امروز اولین مسابقه رسمی در آن برگزار می‌شود.
در ادامه این جام با حضور بیش از ۶۰ نفر از اهالی رسانه از ۵۰ رسانه با هم به رقابت پرداختند.

حمید عزیزی، رئیس فدراسیون گلف در مراسم‌اختتامیه این جام اظهار داشت: فدراسیون گلف نقش اصحاب رسانه را به عنوان رکن توسعه پذیرفته و به آن توجه کرده است. جام رسانه سال قبل با حضور ۱۰۰ نفر برگزار شد و امسال از یک سو پروتکل‌ها و از سوی دیگر نیاز به نشاط جامعه و اهالی رسانه باعث شد این مسابقه با ۷۰ نفر برگزار شد.

وی در ادامه افزود: اصحاب رسانه معلمین قوی و قدرتمند جامعه هستند و این باعث می‌شود توجه رسانه را به این رشته حلب و از طریق ظرفیت‌های آنها رشته‌های خود را به عنوان رشته‌های ارزان قیمت، سهل الوصول و رشته خانوادگی به جامعه معرفی کنیم. گلف و رشته‌های تابعه به خاطر پرستیژی که دارد شخصیت سازی می‌کند.

رئیس فدراسیون گلف تاکید کرد: وقت آن رسیده که در کنار سایر رشته‌های المپیکی، رشته های دیکر نیز فعال شوند و گلف این ظرفیت را دارد که در این مبحث ورود کند.

مهین فرهادی‌زاد، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: از فدراسیون گلف تشکر می‌کنم و در ارزیابی وزارت ورزش و جوانان در سال ۹۸ این رشته در توسعه ورزش زحمت کشیده بود و کار به گونه‌ای بود که افراد مطالبه‌گر و مردم احداث زمین‌های استاندارد در کشور به دنبال گسترش آن باشند.
وی در پایان گفت: عزیزان رسانه هر چه در فضای ورزش باشند،حامی آن رشته خواهند بود. باید به گونه‌ای عمل شود که جوانان جذب ورزش شوند.

نفرات برتر در این مسابقات به شرح زیر است:

بخش بانوان:
۱-محیا شهسواری از خبرگزاری تسنیم
۲- بهاره محمدی از خبرگزاری فارس
۳- هاجر علیزاده از فیلمسازان جوان

 

بخش مردان:
۱- اکبر داداش‌زاده از روزنامه ایران

۲- سیامک خاجی از روزنامه فرهیختگان
۳- جعفر جدی از خبرگزاری تسنیم

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.