گلف، اخلاقی‌ترین رشته ورزشی است
24 آذر 1398 - 13:00
دکتر عزیزی در گفتگو با ایرنا: رییس فدراسیون گلف گفت: گلف اخلاقی‌ترین رشته ورزشی است و ورزشکاران آن حتی در سطوح بالایی چون المپیک نیز بدون داور به رقابت می‌پردازند و همین امر موجب شده تا اصول اخلاقی حاکم بر میادین ورزشی آن همراه با رعایت حقوق یکدیگر، نزاکت و احترام متقابل باشد.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی فدراسیون گلف،حمید عزیزی روز شنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیات گلف خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از سویی چون این رشته هیچ محدودیتی برای نوع پوشش ندارد، یک ورزش خانوادگی است که به‌ویژه به منظور توسعه و تعمیم فعالیت ورزشی بانوان، که تا حدودی در مکان‌های باز ورزشی محدودیت دارند، می تواند بسیار ارزنده و گره گشا باشد.

وی در خصوص تامین زیرساخت های این رشته ورزشی نیز گفت: زیرساخت های گلف نیاز به کار عمرانی بسیار منسجم و قوی دارد و علاوه بر گلف باید بستر لازم برای رشته های تابعه اش از جمله مینی گلف، وودبال و کروکت نیز فراهم شود.

دبیرکل کنفدراسیون مینی گلف آسیا در مورد جایگاه ایران در رتبه بندی جهانی گلف افزود: با توجه به حمایت هایی که اخیرا در وزارت ورزش و جوانان کشور صورت گرفته، جایگاه جهانی ایران در دنیا بهبود یافته و به رده ۵۰ جهان رسیده است و با توجه به اینکه تنها ۱۵ کشور نخست گلف جهان می‌توانند در المپیک شرکت کنند، ارتقای رتبه ما می تواند زمینه ساز حضور ما در مسابقات معتبر جهانی شود.

عزیزی جایگاه ایران در رشته های تابعه گلف را مطلوب دانست و گفت: پاریس بیان کرد: ما در رشته وودبال رده پنجم جهان را داریم و پارسال در مسابقات آسیایی مینی گلف نیز عنوان سوم را از آن خود کردیم.

تدوین نخستین تقویم اجرایی گلف کشور
رییس فدراسیون گلف در خصوص اقدامات صورت گرفته برای توسعه ورزش گلف، گفت: در فضای ملی ما برای نخستین بار دارای تقویم اجرایی گلف شده ایم و در سال ۹۸ این فدراسیون توانست تمام برنامه های تقویم خود را اجرایی کند.
عزیزی افزود: برای نخستین بار تیم ها را منطبق با طبقه بندی فدراسیون جهانی تشکیل داده و برای هر یک از رشته های تابعه گلف نیز سرمربی جداگانه تعیین کرده ایم و اردوهای تیم ملی نیز در چندین مرحله برای بانوان و آقایان برگزار شده است.

فدراسیون گلف ایران در سال ۱۹۹۶ میلادی به عضویت شورای جهانی گلف درآمد و در سالهای اخیر با کنفدراسیون گلف آسیا و اقیانوسیه نیز مرتبط شده است. هم اکنون این رشته ورزشی در بیشتر استان های کشور فعال است.
این ورزش بعد از ۱۱۲ سال، از سال ۹۵ وارد المپیک شده و جزو ورزش های المپیکی محسوب می شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.