جایگاه خوبی در مینی گلف دنیا داریم/جام ایثار 28 شهریور باهدف قدردانی از جامعه شریف ایثار گران برگزار خواهد شد
23 شهریور 1398 - 13:48
دکتر عزیزی: آنچه ورزشکار را با انگیزه می‌کند و باعث تمرین و افزایش پشتکار و برنامه ریزی جدی در مسیر قهرمانی می‌شود، برگزاری مرتب، منظم مسابقات در سطوح مختلف، شهرستانی، استانی، ملی و فراملی است. در همین راستا تلاش کردیم در رشته‌های گوناگون تابع فدراسیون از جمله مینی گلف این زمینه را برای ورزشکاران فراهم کنیم و سر و شکل مرتب و منظمی برای مسابقات به رشته‌های تابع فدراسیون بدهیم.
پ
پ

ه گزارش روابط عمومی فدراسون گلف،حمید عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برگزاری مسابقات مینی گلف قهرمانی کشور در تبریز اظهار داشت: آنچه ورزشکار را با انگیزه می‌کند و باعث تمرین و افزایش پشتکار و برنامه ریزی جدی در مسیر قهرمانی می‌شود، برگزاری مرتب، منظم مسابقات در سطوح مختلف، شهرستانی، استانی، ملی و فراملی است. در همین راستا تلاش کردیم در رشته‌های گوناگون تابع فدراسیون از جمله مینی گلف این زمینه را برای ورزشکاران فراهم کنیم و سر و شکل مرتب و منظمی برای مسابقات به رشته‌های تابع فدراسیون بدهیم.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه برخی از استان‌ها برای میزبانی مسابقات اعلام آمادگی کرده بودند، به فراخور امکانات و وضعیت و تجربه آنها میزبانی‌ها اعطا شد که ضمن تمرکز‌زدایی میزبانی از تهران باعث افزایش محلی و منطقه‌ای در استان‌ها خواهد شد. در مسابقات تبریز پیش بینی می‌کنیم که بیش از نیمی از استان‌ها شرکت‌کنند و امیدوارم‌ انتخابی تیم ملی را از بین برترین‌های این مسابقات انجام دهیم و در مسابقات آتی بین المللی تیم ملی را برای حضور در مسابقات معرفی کنیم.

رئیس فدراسیون گلف یادآور شد: با توجه به اینکه تیم اردبیل در مسابقه اوپن جهانی و آسیایی به عنوان نماینده ایران مدال‌های خوش رنگی در بخش انفرادی و تیمی کسب کرده است، جایگاه خوبی در مینی گلف دنیا داریم و حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

وی درخصوص میزبانی مسابقات مینی گلف آسیا در سال 2020 توسط ایران، گفت: با توجه به اینکه موافقت اولیه فدراسیون‌جهانی را برای میزبانی مسابقات آسیایی و اوپن جهانی گرفتیم، در تلاشیم تا در جزیره کیش شرایطی باشد تا میزبان‌ تیم‌ها در سال 2020 باشیم. با توجه به شرایط این جزیره اگر مسئولان کیش همراهی کنند برای میزبانی مشکل خاصی نداریم. در مسابقات چین در مهر ماه میزبان نهایی اعلام‌خواهد شد.

عزیزی در خصوص برگزاری جام ایثار در باشگاه مینی گلف مینیاتور در پارک ملت تهران، تصریح کرد: با توجه به اینکه از 31 شهریور هفته دفاع مقدس را در پیش داریم و نگاه فدراسیون گلف در مناسبت های کشور همراهی با آنها است، علاقه مند بودیم برای قدردانی از جامعه شریف ایثارگران اعم از خانواده معظم ایثارگران، جانبازان، شهدا و عزیزانی که در دوران تاریخ معاصر کشور از دفاع مقدس و سایر مراحل زحمات و از خودگذشتگی داشتند به خصوص مدافعان حرم که شاهد جانفشانی آنها هستیم، رویدادی را پیش بینی کردیم‌ که 28 شهریور برگزار خواهد شد.

وی در خصوص آخرین تصمیم در خصوص زمین گلف مجموعه انقلاب گفت: با توجه به اینکه در نظر داریم تیم‌های ملی ما در گلف و سایر رشته‌های فدراسیون به خوبی شکل گیرد، امیدواریم با چشم اندازی که داریم با گرفتن اختیار زمین گلف انقلاب با کمک و همیاری وزارت وررش در مسیر حرفه‌ای برای آماده سازی تیم ملی گام برداریم. از سوی دیگر می‌توانیم در جهت جذب ورزشکار و بازیکن جدید و همگانی این رشته گام برداریم.

عزیزی گفت: تنها فدراسیون المپیکی هستیم که در تهران یک وجب زمین برای آموزش و تمرین نه در بخش حرفه‌ای و نه همگانی نداریم. با توحه به اینکه کمترین بودجه را در بین رشته‌های المپیکی داریم علی رغم کمک‌های اسپانسرها و حامیان مالی فاصله زیادی داریم تا ساختارهای درونی و نیاز فدراسیون را تامین و به جایی برسیم که بتوانیم برای زیر ساخت‌ها از جمله زمین را هزینه کنیم. در قدم اول باید آنچه وزارت ورزش در اختیار دارد را به صورت بهینه استفاده کنیم و راه آن هم این است که زمین گلف انقلاب را در اختیار ما قرار دهند و مذاکرات خوبی را شرکت توسعه و اماکن ورزشی داشتیم و امیدواریم برای نهایی شدن آن‌ گام‌های موثرتری برداشته شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.